13. oddíl Solis je jeden z oddílů v 15. středisku Kompas. Oddíl vznikl v lednu 2022, oddělením z 15. oddílu Nika a 16. oddílu Allium. Je součástí největší organizace dětí a mládeže v České republice, Junák – český skaut.

Vznik oddílu byl z důvodu velkého množství vedoucích v těchto oddílech. Jeho vznikem se všechny vedoucí mohly zapojit do chodu oddílu a nadále fungovat ve skautingu.

Prvními družinkami byly Krevetky a Sovičky. Letos nově vznikla nová družinka Krabíci. Tato družinka je od předešlých dvou smíšená, a tím dělá 13. oddíl Solis smíšeným. A tyto družiny se schází každý týden na skautské klubovně v Králově Poli Boženy Němcové 29, 612 00 Brno.

Vedoucí oddílu je studentka medicíny na Masarykově univerzitě v Brně Lucie Koudelková – Lupínek, zástupkyně vedoucí oddílu je studentkou pedagogické fakulty na Masarykově univerzitě v Brně Lea Danielová – Pomněnka.